Biografia

Adam Wiecheć, ur.13.12.1948 roku w Krakowie.

Żonaty - trzech synów i trzy córki. Wykształcenie średnie techniczne.
Aktualnie zamieszkuję w podkrakowskiej wsi. W wieku 13 lat straciłem ojca i musiałem go zastąpić, pracując ciężko w małym gospodarstwie rolnym. Była to ciężka szkoła życia. Mając lat 16, po szkole zawodowej pracowałem w Hucie im. Lenina od godziny 6 do 14, potem biegiem do domu i z powrotem na godz. 16 do Technikum, gdzie uczyłem się do godz. 21.

Takie były realia. Musiałem sam zarobić na swoje utrzymanie i jeszcze pomóc zapracowanej mamie, a byłem jedynakiem i tylko ja mogłem jej pomóc. W latach 70. tysiące Polaków wyjeżdzało na handel do krajów ost bloku - ja też tam jeździłem. W latach 80. wyjeżdzałem prywatnie na zarobek do takich krajów zachodnich jak Grecja czy RFN, pracowałem tam w przeróżnych zawodach. Zjechałem do kraju 13 grudnia w dniu ogłoszenia stanu wojennego. Na granicy wiedzieliśmy, że będzie stan wojenny, mogłem zawrócić, jednak duch patriotyzmu był o wiele silniejszy niż dobre pieniądze. Każdy dzień mojego pobytu za granicą był powiązany z myślą jak najszybszego powrotu do kraju.

Od 1996 roku prowadzę małą rodzinną firmę w branży metalowej i dzięki temu jakoś wiążemy koniec z końcem. Co do wykształcenia; ważny jest papier, ale dla mnie najważniejsza jest wyobraźnia człowieka. Człowiek z dużą wyobraźnią potrafi bardzo wiele. Nie cierpię oszustwa, złodziejstwa itd. Stąd postanowiłem, że nie będę siedział i narzekał, ale czynnie należy zacząć zwalczać zło. Dlatego serdecznie proszę o poparcie. Postawmy ten kraj na nogi, bo stoi na głowie. Pamiętajcie, że aktualnie politykom nie zależy na zmianach, ponieważ oni mają wszystko. My zwykli obywatele w pojedynkę nie mamy szans, ale razem dokonamy zmian.

Formularz kontaktowy