PRORGAM NA LATA 2018 - 2022

Proponuję Rząd Prezydencki, zależny od Zgromadzenia Narodowego.

 1. Uzdrowienie służby zdrowia - stopniowo do roku 2022 przeznaczymy 7 % PKB.
  Aby uzyskać pieniądze na ten cel - musimy uporządkować nasz Kraj, w tym procesie musi wziąć udział całe społeczeństwo i poprzeć proponowane zmiany.
  • Będzie jeden Rząd Prezydencki, w tej chwili mamy dwa
   kosztowne ośrodki rządzenia.
  • Likwidujemy Senat, Sejm max. 200 posłów.
  • Należy zlikwidować wszystkie przywileje wszystkich grup społecznych, większość jest z PRL. Przywileje będzie można uzyskać po zgodzie Zgromadzenia Narodowego w którym zasiądą przedstawiciele wszystkich grup zawodowych a nie politycy.
  • Należy zlikwidować Trybunał Konstytucyjny, 15 sędziów zastąpi 3 sędziów SN jak w USA' Teraz mamy TK zależny od polityków i jest więcej kłótni niż pożytku.
  • Blokada zatrudnienia w administracji państwowej na 5 lat. Mamy ponad 1 mln urzędników.
  • Likwidacja 13 i 14 pensji, zamiast tego będzie wypłacana premia miesięczna lub półroczna w czerwcu i w grudniu. Wysokość premii zależna od wyników firm lub urzędów.
  • Dalej należy iść drogą Min. Morawieckiego i zwiększać ściągalność podatków od oszustów.
  • Reforma systemu emerytalnego, wszyscy płacą składki na swoją przyszłą emeryturę.
   Emerytura najwcześniej po 55 latach, minimum 35 lat składek.
  • W moim programie z 2012r. proponowałem 350 zł. na każde dziecko, praktycznie finansowo było podobnie jak teraz z tym, że korzystały na tym kobiety wychowujące samotnie dzieci.


 2. Wybory bezpośrednie - Obywatele naszego Kraju będą wybierać:
  • Prezydenta
  • Ministra Sprawiedliwości
  • Ministra obrony Narodowej - Wojskowy np. Generał
  • Ministra spraw wewnętrznych - może być wysoki rangą policjant
  • Trzech sędziów SN jako Trybunał Konstytucyjny

  Należy skończyć z klikami polityków, powiedzmy im - Dość dzielenia Społeczeństwa. Teraz mamy przykłady manipulowaniami w ustawach i działania na szkodę Kraju. Ministra Obrony Narodowej będą zawsze wybierać wojskowi, na tym stanowisku zawsze musi być fachowiec znający się na armii i jej potrzebach a nie polityk. Najgorszym szkodnikiem aktualnie był Macierewicz, zabiera 50 tys. młodych ludzi z przemysłu i tym samym działa na szkodę Kraju, tworzy armie która miała rację bytu na pierwszej wojnie światowej. Tak samo nie wolno zwalniać z armii oficerów z doświadczeniem bojowym. W tej chwili jesteśmy dzięki Macierewiczowi bezbronnym Krajem, nie mamy żadnej obrony przeciwrakietowej ani żadnej siły uderzeniowej, brak rakiet i helikopterów bojowych. Należy zlikwidować armie Macierewicza i zrobić 3 dniowe przeszkolenia Obywateli.


 3. Gospodarka.
  • Podatek Vat powinien zostać obniżony na 22 % a potem na 20%. Ułatwi to rozwój firm. Kwota wolna od podatku powinna wynosić 12000 zł. Należy zlikwidować przepisy które umożliwiają urzędnikom wydawanie decyzji latami. Będzie termin- od ręki, 3 dni, 7 dni, 1 miesiąc i max 2 miesiące. Jeśli chodzi o przekształcenie działki, to na terenie gminy będzie decydował Wójt z Radą Gminy, a w mieście Prezydent z Radą miasta. Przedsiębiorca zakładający firmę automatycznie od 1dnia ma być Vatowcem.


 4. Działania na najbliższą przyszłość.
  • Pomoc uchodźcą i Polakom ze wschodu. Uważam, że mamy obowiązek udzielenia pomocy ludziom, którzy są każdego dnia narażeni na śmierć. Na początek należy przyjąć 1000 rodzin chrześcijańskich z Syrii lub Afryki. Wstyd nam, Niemcy pościągali swoich z Syberii a my 70 lat po wojnie nie zrobiliśmy tego. Dlatego każda Gmina łącznie z Kościołami-trzy parafie będą miały obowiązek wybudować jeden bliźniak dla dwóch rodzin ze wschodu raz na dwa lata.
  • W ciągu 4 lat powinniśmy wejść do strefy euro. Należy zacieśnić współpracę z Niemcami i Francją nie możemy być krajem marginesu. Nie żądajmy żadnych odszkodowań od Niemiec, to nie ma sensu. Więcej skorzystamy gdy Niemcy będą się czuli zobowiązani wobec nas i będą nam pomagać. Takie żądania mogą spowodować, że będziemy wrogami i wtedy stracimy dużo więcej.
  • Potępiam działania władzy komunistycznej, dzięki którym zginęli strajkujący robotnicy. Potępiam wyroki sądów komunistycznych skazujące żołnierzy AK tylko za przynależność do AK
  • IPN należy zamknąć, ponieważ tam pracują ludzie skrajnie prawicowi popierający bandytyzm. Przykładem jest gloryfikowanie przez IPN żołnierzy wyklętych którzy mordowali bezbronną ludność cywilną. Poza tym IPN ma na celu zniszczyć pamięć o L.Wałęsie. Bury-R.Rajs spalił 5 wsi, zabijając 82 osoby w tym kobiety i dzieci, spalił ich żywcem w zamkniętych domach, 15 chłopom kazał się odwieść a potem ich zastrzelili. Łupaszka-Z.Szendlarz we wsi Drobinki zamordował 27 osób w tym kobiety i dzieci. Ogień -J.Kuraś mordował , gwałcił, napadał, ma na sumieniu kilka set osób. Żbik zamordował 9 ocalałych Żydów w tym kobietę i dziecko. Szary-M.Pazderski zamordował 196 osób w tym 82 kobiety 63 dzieci poniżej 11 lat. Sokół zamordował 8 przesiedleńców, kobietę w ciąży zakopano żywcem. IPN powinien oddzielić bandytów od bohaterów jakim np. był rotmistrz Pilecki. PiS ma żołnierzy wyklętych za bohaterów i stawia im pomniki a Prezydent daje zapomogi. Dlaczego nie pomyślą o rodzinach pomordowanych przez żołnierzy wyklętych. Zbrodnie żołnierzy wyklętych są spisane w Internecie i są świadkowie tych bestialskich mordów. To jest sprawiedliwość po pis-owsku. Jak tak dalej pójdzie to prawicowe bojówki za zgodą PiSu i IPN będą mordować ludzi o innych poglądach.


 5. Należy przywrócić prawdę historyczną o drugiej wojnie i Polsce Ludowej.
 6. Ziemie polskie spod okupacji hitlerowskiej wyzwoliła armia radziecka wspólnie z 1 i 2 Armią Wojska Polskiego. Na ziemiach polskich poległo kilka tyś. Radzieckich i polskich żołnierzy, dlatego należą im się pomniki i pamięć. Burzenie pomników tylko dzieli społeczeństwa i sieje zło.
  Bohaterami powojennych lat pomimo narzuconego socjalistycznego systemu, byli zwykli ludzie którzy musieli odbudować kraj ze zniszczeń wojennych. Po wojnie zlikwidowano analfabetyzm, zelektryfikowano kraj, wybudowano szkoły, fabryki nie było bezrobocia a PKB w latach 50 wynosił ponad 20%. i wszystko było własnością społeczeństwa. Przez 20 lat odbudowywano zburzoną Warszawę i wszyscy płaciliśmy na odbudowę Stolicy. Rozkaz o wybuchu powstania w Warszawie był zbrodnią przeciwko miastu i ludności stolicy, tak ten rozkaz określił Gen, Anders i miał rację. Zginęło 200tyś ludzi i zburzono miasto, tylko dlatego że dwaj generałowie AK chcieli przejąć władzę w Warszawie - oni są zbrodniarzami. To oni powinni być zdegradowani ze stopni generalskich a nie Jaruzelski, który uchronił nasz Kraj przed inwazją obcych wojsk i wojną domową, Jego decyzja o stanie wojennym była najbardziej logicznym rozwiązanie dla naszego Kraju w tamtym czasie.

Formularz kontaktowy